1811/2043
Damearmbåndsur af 18 kt. guld. Mekanisk værk med manuelt optræk. Gylden urskive med forgyldte visere og timemarkører. Integreret lænke af 18 kt. guld. Omkreds ca. 15 cm. Vægt ca. 50 g. Urets B. 18 mm. 1960'erne.
Omega æske medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 14. marts 2018
Vurdering
Hammerslag
21 bud