2138/71
Barok kabinet af nøddetræ indlagt med frugt træ, buet top front med dør, senere underdel med skuffe og drejede ben. 18. og 19. årh. H. 171. B. 69. D. 38.
Brugsslitage. Nøgle medfølger. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag