Walter Schwartz (f. Frederiksberg 1889, d. 1958)
Portræt af en pige med fletninger iført en lang, blå frakke. Sign. W. Schwartz Skagen og utydeligt dateret 1935? Olie på lærred. 65,5×50.
Enkelte overfladeridser. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021