2015/591
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Et par lampeborde af palisander. Udført hos Haslev Møbler, med etiket herfra. H. 44. B. 32. L. 49. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Top med nogle pletter/skjolder/varmemærker.
Moderne kunst og design, 7. april 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud