2039/628
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999)
Uden titel. To identiske kompositioner. Begge sign. Sven Dalsgaard 1970, 142/200 og 186/200. Litografi i farver. Bladstørrelse 60×50. Uindrammet. (2)
Håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud