2021/83
Spillebord af nøddetræ, aftagelig plade hvorunder filt, spilleplader til skak, backgammon samt roulette. 20. årh. H. 75. L. 79. B. 79.
Enkelte ridser og mærker. Løse ben.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. maj 2020
Vurdering
Hammerslag