2021/​83

Spillebord af nøddetræ, aftagelig plade hvorunder filt, spilleplader til skak, backgammon samt roulette. 20. årh. H. 75. L. 79. B. 79.

Enkelte ridser og mærker. Løse ben.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. maj 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK