2033/​821

Palle Suenson, m.fl. (f. 1904, d. 1986)

Et par væglamper med skærme af opalglas, monteret på senere stel af messing. H. 28. (2)

Almindelig brugsslitage. Messing anløben. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Skærme er formgivet af Palle Suenson, mens stellet er ubekendt design.

Moderne kunst og design, 11. august 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK