2121/808
Jørgen Nash (f. Vejrum 1920, d. Örkeljunga 2004)
Komposition. Sign. Jørgen Nash, 1963. Assemblage i blåmalet kasse bag plexiglas. H. 104. B. 155. D. 14.
Overfladeridser, mærker samt mindre afskalninger uden på kassen.
Moderne kunst og design, 25. maj 2021
Vurdering
Hammerslag