2032/598
Frans Kannik (f. København 1949, d. 2011)
Uden titel. Alle sign. Frans Kannik, hhv. 1998 og 2002. Blyant, tusch og akvarel på papir. Lysmål 30×37,5 og 24×36. (3)
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 4. august 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud