2427/245
Hans Smidth (f. Nakskov 1839, d. Frederiksberg 1917)
En fisker siddende på en bænk. Sign. H. S. Olie på papir monteret på træ. 27×22.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 617, 1995 nr. 444.
Svage spor af folder i hjørner samt enkelte minimale buler. Enkelte retoucheringer og gulnet fernis.
Vurdering
Hammerslag
909788 |