1408/70
Carl Martin Soya-Jensen (f. Odense 1860, d. København 1912)
Landskab med en bondegård. Sign. Soya-J. Olie på lærred. 21×46.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 17. februar 2014
Vurdering
Hammerslag
10 bud