Poul Anker Bech (f. Taars 1942, d. 2009)
Komposition med statue. Usigneret, 51/60. Betegnet “Dette litografi er et ufærdigt værk af P. A. Bech - frigivet efter aftale med arvinger”. Litografi. Trykt hos Det Grafiske Værksted, Hjørring. Lysmål 67×52.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 16. oktober 2018