Ludvig Find (f. Vamdrup 1869, d. København 1945)
Bag et hus med rødt tag. Sign. Find 23. Olie på lærred. 40×42.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 225, 1968 nr. 122. Bruun Rasmussen auktion 404, 1980 nr. 64.
Én repareret flænge (ca. 5 cm)/forstærkende lærred på bagsiden. Enkelte retoucheringer, mindre huller og enkelt mindre flænge (ca. 4 cm)
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021