2023/1128
Frimurer vedhæng 14 kt. guld prydet med talrige sorte og hvide brillantslebne diamanter. Vægt ca. 85,5 g. Mål ca. 4,1×5,6 cm. Total længde 8,3 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. En sort og en hvid diamant mangler.
Smykker, 3. juni 2020
Vurdering
Hammerslag