2023/​1128

Frimurer vedhæng 14 kt. guld prydet med talrige sorte og hvide brillantslebne diamanter. Vægt ca. 85,5 g. Mål ca. 4,1×5,6 cm. Total længde 8,3 cm.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. En sort og en hvid diamant mangler.

Smykker, 3. juni 2020

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag