2039/164
Axel Schovelin (f. København 1827, d. Frederiksberg 1893)
Landskab med kvæg og får ved en gård. Sign. A. Schovelin. Olie på lærred. 68×94.
Krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger fortrinsvis nedre venstre hjørne. Behov for rensning og let opstramning.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag