1934/29
Harald Jerichau (f. København 1851, d. Rom 1878)
Romerske ruiner. Sign. monogram, Rom, 72. Olie på lærred monteret på træ. 33×27.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 19. august 2019
Vurdering
Hammerslag
57 bud