2445/800
Øreklapstol betrukket med grønt velour, ben af bejdset træ. 1930–40'erne.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker på ben. Løs i samlingerne.
Vurdering
853301 (Autobud) | ||
1146417 | ||
853301 |