1946/325
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
“Indsejlingen til Øresund”. Sign. CL. Olie på lærred. 18,5×26.
Talrige krakeleringer. Retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag