2446/​558

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“AP 30”. Klaverbænk af bejdset mahogni med håndtag, sæde betrukket hestehår. Udført hos AP Stolen, København. H. 50/52. L. 70. B. 40.

Litteratur: AP-Stolen brochure ca. 1956.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Betræk med mindre hul.

I Lyngby
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?