2044/857
Dansk møbeldesign
Serveringsvogn af bøg og rattan med hylder af glas. 1940–50erne. H. 54. L. 96. B. 44.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Rattan med nogle defekter.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud