2415/309
Tre heiberglamper af porcelæn med kantede stammer og monteringer af messing. 20. årh. H. ekskl. montering 29–40. (3)
En lampe mangler afbryder. En lav lampe med skade på nederste del af stammen, skæv messingmontering. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag