12115/180
Lysekrone af messing, omlavet fra petroleum til el. Svungne arme til seks lys. 20. årh.s begyndelse. H. ialt 135. Diam. ca. 50.
Mindre brugsspor.
Kunst, antikviteter & design, 15. april 2021
Vurdering
Hammerslag