12115/​180

Lysekrone af messing, omlavet fra petroleum til el. Svungne arme til seks lys. 20. årh.s begyndelse. H. ialt 135. Diam. ca. 50.

Mindre brugsspor.

Kunst, antikviteter & design, 15. april 2021

Vur­dering

800–1.200 DKK

Hammerslag