12014/205
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Ohne titel. Tryksign. Jorn. Litografi på papir. Bilag til Hvedekorn 1954. 23×14,3. Rammemål 37,5×28.
Litteratur: Van der Loo nr. 183.
Let gulnet langs øverste kant.
Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud