1644/​792

Preben Dal

“Symfoni”. Et sæt på fem loftlamper med harlekinmønstrede skærme af hvid- og grålakeret metal. Udført hos Hans Følsgaard Elektro, HF Belysning. Diam. 45. (5)

Fremstår med kraftig alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Talrige afskalninger og større områder med rust. Enkelte buler. En lampe med manglende skærmholder. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 1. november 2016

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
3.000 DKK