1433/1303
Et par ametystørestikker af hvidguldsforgyldt sterlingsølv hver prydet med talrige facetslebne ametyster. L. ca. 3,7 cm. Ca. 2010. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 13. august 2014
Vurdering
Hammerslag