1433/​1303

Et par ametystørestikker af hvidguldsforgyldt sterlingsølv hver prydet med talrige facetslebne ametyster. L. ca. 3,7 cm. Ca. 2010. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 13. august 2014

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK