1318/791
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Kommode af eg, opsat på medestel, front med fem skuffer, greb af messing. Model BM 59. Udført hos P. Lauritsen & Søn. H. 90. B. 70. D. 50.
Litteratur: “Mobilia”, 1957.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 30. april 2013
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
10 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||