2048/​8

Fransk langbord af delvist poleret frugttræ, fire letskrånende ben hvorimellem sprosser, side- og endesarg med skuffer. 18. årh. H. 77. L. 196. B. 85.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret. Let falmet.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

6.000–8.000 kr.

Hammerslag

10.500 kr.

12 bud

10.500 kr.
(Autobud) 10.000 kr.
9.500 kr.
9.000 kr.
8.500 kr.
(Autobud) 8.000 kr.
8.000 kr.
(Autobud) 7.500 kr.
7.000 kr.
(Autobud) 6.500 kr.
6.000 kr.
4.000 kr.