2048/8
Fransk langbord af delvist poleret frugttræ, fire letskrånende ben hvorimellem sprosser, side- og endesarg med skuffer. 18. årh. H. 77. L. 196. B. 85.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret. Let falmet.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud