2448/​147

Norsk etui af forgyldt sterlingsølv og indvendig forgyldt, dekoreret med lilla translucent emalje på guillocheret grund, omkranset af guirlande i guld. David Andersen, ca. 1900. Vægt 90 g. L. 8,3 cm.

Nogle ridser og mærker. Graveret indvendig.

I Lyngby
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

900678 1.050 DKK
879475 1.000 DKK