11949/42
Simony Jensen (f. 1864, d. 1923)
Ældre kvinde leger med kattekilling. Sign. Simony Jensen. Olie på lærred. 48×35,5. Rammemål 66,5×54.
Kunst, antikviteter & design, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag