2436/917
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Armstol med stel af riopalisander, betrukket i sæde med sort skind. Model 62. Designet 1962. Udført hos J. L. Møller, Højbjerg.
CITES-certifikat indenfor EU medfølger.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Effekter der er lavet af riopalisander eller indeholder dele af træsorten, kræver et CITES-certifikat for at kunne blive eksporteret fra Danmark til et land udenfor EU. Købere med fast bopæl uden for EU er forpligtet til at indhente denne tilladelse.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering