1738/​668

Joachim Koester (f. København 1964)

“Set-up (no. 1 & no. 2)”, 1992. Alle sign. på bagsiden samt titel og årstal. Unika. Cibachrome, silketryk. Lysmål hver 50×67. (3)

Proveniens: Billedkunstner Nils Erik Gjerdevik (1962–2016).

Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 19. september 2017

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag

7.500 DKK

7.500 DKK
7.000 DKK