1738/668
Joachim Koester (f. København 1964)
“Set-up (no. 1 & no. 2)”, 1992. Alle sign. på bagsiden samt titel og årstal. Unika. Cibachrome, silketryk. Lysmål hver 50×67. (3)
Proveniens: Billedkunstner Nils Erik Gjerdevik (1962–2016).
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 19. september 2017
Vurdering
Hammerslag