O. D. Ottesen (f. Broager 1816, d. Frederiksberg 1892)
Købt af Kunstmuseet Brundlund Slot.
En hængende buket med blommer, abrikoser, brombær, ribs, hasselnødder og et æble. Sign. O. D. Ottesen 1872. Olie på lærred. 40×32.
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 4. januar 2016
19 bud