2039/172
Carsten Henrichsen (f. København 1824, d. sst. 1897)
Kystparti med skovløberhus. Sign. monogram 1861. Olie på lærred. 39×43.
Mindre krakeleringer samt en minimal afskalning i øvre venstre hjørne. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud