2032/151
Julius Andersen (f. Særslev ved Kalundborg 1857, d. 1924, dansk maler)
Parti fra en klippekyst. Sign. J. Andersen. Olie på lærred. 54×80. Uindrammet.
Retoucheringer og afskalninger. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud