1950/651
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Udstillingsplakat fra Gallerie Jeanne Bucher, 1969. Usign. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 75×53.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 10. december 2019
Vurdering
Hammerslag
11 bud