2413/188
Th. Jessen (d. 1937, aktiv 1880'erne)
Marine med sejlbåd og sejlskib ud for Pelican Island med Tortola i baggrunden. Sign. Th. Jessen 1885. Olie på lærred. 21×32.
N.B. Rettelse i beskrivelsen 18–3-2024.
Retoucheringer langs kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
10 bud