2138/640
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
Komposition fra “Rebeccas Billedark”. Sign. Per Kirkeby 1974, 82/100. Offset i farver. Lysmål 50×57.
Litteratur: Per Kirkeby-Litografier, 1983–1984, nr. 12.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud