2144/​635

Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)

“Affiche pour la ville de Vence”, 1954. Tryksign. Litografi i farver. Lysmål 53×41.

Litteratur: Cain nr. 92.

Undersøgt i ramme. Original stand.

Moderne kunst og design, 2. november 2021

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

(Autobud) 2.500 DKK
2.400 DKK
2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK