2144/635
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“Affiche pour la ville de Vence”, 1954. Tryksign. Litografi i farver. Lysmål 53×41.
Litteratur: Cain nr. 92.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag