2103/636
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
Udstillingsplakat fra Galerie Glaude Bernard. Usign. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 87×54.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag