2426/881
Dansk møbeldesign
Et par sideborde af eg, plade med kehlet kant. Model 210. Udført hos Anton Kildebergs Møbelfabrik, Odense. H. 58. Diam. 43. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 25. juni 2024
Vurdering
Hammerslag