2006/214
Skægmand kande af saltglaseret stentøj, Tyskland 17/18. årh. H. 22 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogen skævhed.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud