1946/86
Almue Louis XVI stol af rødmalet træ. 18. årh.s slutning.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Skævt stel.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag