1948/458
Russisk ikon med fremstilling af to helgene. Tempera på træpanel med dobbelt forsænket billedflade/“kovcheg”. 17. årh. 31×25,5.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag