2125/9000
Dansk Louis XVI spejl af forgyldt og bemalet træ, udskåret med vase og guirlander. 18. årh.s slutning. H. 140. B. 65.
Senere bemaling og forgyldning. Enkelte små afslag. Senere spejlglas.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag