2440/​860

Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)

“AJ”. Standerlampe af sortlakeret metal med justérbar skærm. Udført og mærket hos Louis Poulsen. H. 130.

Brugsslitage. ridser og mærker. Afskalninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.900 DKK

10 bud

883656 (Autobud) 2.900 DKK
952950 2.800 DKK
883656 (Autobud) 2.700 DKK
952950 2.600 DKK
883656 (Autobud) 2.500 DKK
952950 2.400 DKK
883656 2.300 DKK
865986 2.200 DKK
883656 2.100 DKK
989137 2.000 DKK