2103/663
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“The Angel of Judgement”, 1974. Sign. Marc Chagall. Litografisk plakat fra Musée National. Trykt hos Mourlot, Paris. Lysmål 58×44.
Litteratur: Sorlier s. 138.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
28 bud