Foto endnu ikke klar
893/​218

Paul Sormani (f. Venedig 1817, d. Paris 1877)

Fransk fritstående skrivebord af mahogni med beslag af forgyldt bronze, plade med brunt gyldentrykt læder, front med en stor skuffe, signeret i låsen 'P. SORMANI PARIS, 10 r. Charlot', rinde kannelerede messing indlagte ben med sabots. Paris, 19. årh.s slutning. H. 73,5. L. 120. D. 71.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020

Vur­dering

50.000 DKK

Hammerslag